skip to Main Content
Projekt Ustawy – Niższy Podatek Dochodowy Dla Firm Od Stycznia 2018 R.

Projekt ustawy – niższy podatek dochodowy dla firm od stycznia 2018 r.

Co chwilę słyszymy o nowych zmianach dotyczących przedsiębiorców. Jednolity Plik Kontrolny dla najmniejszych firm – to już pewne. Od stycznia 2018 r. wszyscy przedsiębiorcy będą zobowiązani wysyłać go raz w miesiącu JPK, nawet jeśli rozliczają VAT kwartalnie. Pod znakiem zapytania stoi wysokość podatku dochodowego.

Z aktualnych 19% do 15%. W sejmie trwają prace nad projektem, dzięki któremu małe firmy jak i osoby, które dopiero rozpoczynają działalność zapłacą podatek niższy o 4%. Do tej pory ze stawki 15 % korzystały firmy, które rozliczają się w oparciu o podatek dochodowy od osób prawnych, czyli CIT. A teraz wszyscy mają mieć po równo.

Czy te kilka procent faktycznie pozwoli przedsiębiorstwom zarobić więcej, czy gra nie warta świeczki? Dzięki temu, że w kieszeni właściciela firmy zostanie więcej pieniędzy będzie mógł je przeznaczyć na inwestycje w swoje przedsiębiorstwo. Dzięki obniżeniu progu podatkowego jak i preferencyjnym składkom ZUS przez 2 lata, wystartowanie z własną firmą będzie jeszcze łatwiejsze.

Źródło: INFOR.pl